Nowoczesne sposoby jak cyklinować parkiet w każdych warunkach - dla domu i ogrodu

cyklinowanie białystok

Cyklinowanie parkietu IV

Cyklinowanie parkietu jest konieczne wtedy, gdy nasza drewniana podłoga ma naruszony lakier, miejscami jest wytarta lub wystają z niej delikatne zadry. Proces ten nie jest skomplikowany. Polega na starciu starego lakieru i warstwy drewn

Nowoczesne sposoby jak cyklinować parkiet w każdych warunkach - dla domu i ogrodu cyklinowanie białystok
a przy pomocy cykliniarki. Po tym nakładany jest nowy lakier. Renowacja parkietu jest o wiele tańszą opcją niż układanie parkietu od nowa. Warto więc dbać o to, aby drewniana podłoga była utrzymana w dobrym stanie przez długie lata. Do jej konserwacji używa się specjalnych płynów.


Oprócz odświeżenia ścian czy ewentualnej wymiany

Planując remont pokoju należy wcześniej ustalić jego zakres, aby skoordynować poszczególne etapy prac. Oprócz odświeżenia ścian, czy ewentualnej wymiany okien, trzeba jeszcze zadecydować odnośnie podłogi. Jeśli jest ona wykończona tzw. jodełką, dobrym rozwiązaniem może być renowacja parkietu. Ten gatunek materiału nadaje bowiem wnętrzu elegancji, warto więc zainwestować w jego odnowienie. Cyklinowanie parkietu to usługa, której wykonawstwem zajmują się specjalistyczne firmy, dysponujące odpowiednim ku temu sprzętem. Najczęściej ich kompleksowa oferta obejmuje także układanie parkietu, jego lakierowanie i konserwację.


Czy warto odnawiać drewnianą podłogę?

Drewniana podłoga w domu to niewątpliwie element wysokiej jakości wykończenia wnętrza, zarezerwowany przeważnie dla bogatszej części społeczeństwa. Dlatego nabywając stary dom, bądź mieszkanie do renowacji, w którym jest taka podłoga, zawsze należy przed jej zerwaniem zasięgnąć porady specjalistów, czy aby w grę nie wchodzi renowacja parkietu.
Układanie parkietu, nowego parkietu, to cena wraz z materiałem, liczona w kilkuset zł za metr kwadratowy, a za cyklinowanie parkietu oraz jego ponowne lakierowanie zapłacimy o wiele mniej, uzyskując podobny efekt. Dodatkowym plusem wynikającym z posiadania starej drewnianej podłogi jest fakt, że w przeciwieństwie do nowej, nie rozeschnie się już bardziej, nie spowoduje nowych szpar.
Pomimo tego, że większość osób remontując dom kładzie na podłodze panele bądź flizy, nic nie przebije prawdziwego drewna, a drewno z poprzedniej epoki pozwala nie tylko wprowadzić odczucie ciepła w atmosferę domu, ale także jest bezcenne i unikatowe, dlatego nie warto się zastanawiać nad renowacją, lecz jeżeli tylko mamy taką możliwość, zatrudnić fachowców, którzy sprawią, że nasza podłoga odzyska swój dawny blask.